پوست خوب، اولین تابلوی زیبایی یک فرد در برابر خودش و دیگران است. این عضو بدن لطیف و آسیب پذیر است که از ارگانهای داخلی بدن در برابر آسیب های عناصر خارجی محافظت می کند و همیشه در معرض عوامل گوناگونی مانند: سرما وگرما، نورخورشید، رطوبت و خشکی، آلودگی های و ..... قرار دارد.

پوست خشک

نحوه ی قرار گرفتن در معرض این عوامل بر سلامتی و زیبایی فرد بسیار تاثیر گذار است، که در این راستا توجه به بهداشت ، سلامتی و مراقبت از پوست بسیار مهم است.

ادامه مطلب

نوشته شده در شنبه بیست و ششم دی ۱۳۹۴ساعت 9:5 توسط |

خاموشی از فضایلی است که باعث جمعیّت خاطر و فکر، موجب وقار و هیبت و سبب پوشیدن عیب ها می شود. بسیاری از بزرگان دین و دانشمندان علم و ادب در این باره سخن ها گفته اند؛ سخن معروف «کم گوی و گزیده گوی» نیز حاکی از این فضیلت است.

شعر

 البتّه هر خاموشی نمی تواند پسندیده باشد و این عمل زمانی ارزشمند است که بجا و در آن مصلحتی یا منفعتی نهفته باشد، زیرا سکوت های نابجا خود رذیلت است. بهترین خاموشی زمانی است که تفکری پشت آن باشد و بتوان آفتی از زبان را دفع نمود.

ادامه مطلب

نوشته شده در شنبه بیست و ششم دی ۱۳۹۴ساعت 9:4 توسط |

نشانگان یا سندرم پای بی قرار (RLS) معمولا هنگام شب و هنگامی که سعی در شل کردن پاها برای خوابیدن دارید، پیش می آید. حرکت دادن پا، حداقل برای مدتی کوتاه، باعث بهبودی این احساس می شود.

بیقراری پا در خواب

مبتلایان به سندرم پاهای بیقرار وقتی دراز می کشند، احساس نامطبوعی در پایشان دارند که اغلب به شکل احساس قلقلک، سوزن سوزن شدن، تیر کشیدن، کشیدن پا یا حالت خزیدن توصیف می شود. گاهی حرکت دادن پا، حالشان را بهتر می کند، اما تکرار این مساله در طول شب، خواب و استراحت کافی را غیرممکن می سازد و مشکلاتی در روز بعدی ایجاد می کند.

ادامه مطلب

نوشته شده در شنبه بیست و ششم دی ۱۳۹۴ساعت 9:3 توسط |

 از اولین دوره مجلس شورای اسلامی در سال 1358 تا نهمین دوره مجلس که اکنون آخرین روزهای فعالیت خود را پشت سر می گذارد، مجموعا 78 نماینده زن در میان 2600 نماینده حضور داشته اند.

زنان نماینده مجلس

زنان در جمهوری اسلامی ایران منعی بر حضور در فعالیت های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ندارند و حتی می توانند مسئولیت ها و نقش هایی که پسوند "مرد" دارد را برعهده بگیرند و یک دولتمرد شوند! جالب است که از همان زمان پیروزی انقلاب اسلامی و در نخستین انتخابات مجلس، تعدادی از زنان که روزهای جوانی خود را سپری می کردند به پارلمان راه یافتند.

ادامه مطلب

نوشته شده در شنبه بیست و ششم دی ۱۳۹۴ساعت 9:2 توسط |

یکی از مشکلات موجود برای مسلمانان در صنعت توریسم همواره این بوده است که به رغم اینکه دین اسلام افراد را ترغیب به سفر و دیدن عالم می کند، اما ساختار فرهنگی بسیاری از کشورها به گونه ای است که قوانینی بسیار متفاوت از قوانین موجود در دین اسلام و موارد منع شده در آن دارند و اساسا قصد سفر در دیدگاه اسلام در جنبه هایی متفاوت است. با داشتن چنین اهداف و انگیزه هایی مسلمانان در بسیاری از سفرها با محدودیت هایی مواجه هستند.

گردشگری

سازمان جهانی جهانگردی گردشگری حلال یا "Halal tourism" را محصول جدیدی از صنعت گردشگری دانسته که برنامه های تفریحی و گردشگری ویژه ای را برای مسلمانان تدارک می بیند. به این معنا که مسلمانان از هر کشوری که باشند مایلند در برنامه های تفریحی و سفرهای خود به آداب شرعی عمل کنند. به عنوان مثال از غذای حلال رستورانها استفاده کرده و یا در هتل هایی که مشروبات الکلی سرو نمی کنند اقامت کنند. همچنین برای زنان و مردان استخرهای شنای جداگانه در نظر گرفته شود و در طول سفر اوقات شرعی اعلام و برای آن برنامه ریزی شود. ضمن آنکه بیشتر این گردشگران مسلمان مایلند در برنامه سفر خود بازدید از اماکن مذهبی نیز وجود داشته باشد.

ادامه مطلب

نوشته شده در شنبه بیست و ششم دی ۱۳۹۴ساعت 9:1 توسط |

حتماً شما هم جزء آن دسته افرادی هستید که برای وسایل و اشیائی که در اختیار دارند ارزش قائل بوده و از آنها به خوبی استفاده و مواظبت می نماید، چرا که خیلی از امکانات و وسایلی که در زندگی بدست آورده ایم با صرف هزینه های فراوانی بوده است؛ و لذا  به حکم عقل نگهداری صحیح از آنها کار پسندیده ای است.

ادامه مطلب

نوشته شده در شنبه بیست و ششم دی ۱۳۹۴ساعت 9:1 توسط |

این هفته کمی بیرون از چهارچوب ها با سیاستمداران شوخی کرده ایم از نفس کش تا شوخی با رفع حصر.

شوخی با سیاستمداران

ادامه مطلب

نوشته شده در شنبه بیست و ششم دی ۱۳۹۴ساعت 8:58 توسط |

لطفاً از عصبانیت های همسرتان غول نسازید. شما می توانید در بهبود این وضعیت مؤثر باشید. چگونه؟ کافی است اولاً از سرایت عصبانیت او به خودتان پیشگیری کنید، دوماً دلایل عصبانیت او را بشناسید و سوماً بدانید با یک همسر کثیر الخشم باید چطور رفتار کنید!

رفتار با شوهر عصبانی

در مطلب قبل ماجرایی مطرح شد و سوالی پرسیده شد تحت عنوان اینکه « چطور با شوهر بداخلاقم زندگی کنم؟». در این مقاله به این سوال پاسخ می دهیم. یکی از مهمترین مهارت ها برای زندگی با همسر عصبانی، این است که بتوانید از سرایت عصبانیت او به خودتان پیشگیری کنید. برای این کار چند توصیه زیر می تواند به شما کمک کند.

ادامه مطلب

نوشته شده در شنبه بیست و ششم دی ۱۳۹۴ساعت 8:57 توسط |

در مقاله مبحث جذاب جبر یا اختیار؟! پای صحبت حکیمانه استاد ارجمند حضرت آیة الله مصطفوی نشستیم و ادامه آن را در این مقاله پی می گیریم.

حضرت آیة الله مصطفوی

در مقاله مبحث جذاب جبر یا اختیار؟! پای صحبت حکیمانه استاد ارجمند حضرت آیة الله مصطفوی نشستیم و ادامه آن را در این مقاله پی می گیریم. در آن نوشتار اولین گروه از معتقدان به جبر که متکلمین اهل سنت (اشاعره و معتزله) بودند را شناختیم و در این فرصت گروه بعدی حکماء و فلاسفه و دیدگاه های آنان را می شناسیم.

ادامه مطلب

نوشته شده در شنبه بیست و ششم دی ۱۳۹۴ساعت 8:56 توسط |

در برخی موارد که بیماری و عفونت بدن شدید است نیاز زیادی به مصرف آنتی بیوتیک ها آن هم تحت نظر پزشک وجود دارد؛ اما در مواردی که مربوط به سرماخوردگی و ناخوشی های روزمره است می توانید به درمان های طبیعی اعتماد کنید.

بیمار

خدای نکرده بیمار شده اید؟ خیلی از ما عادت داریم که با اولین سرماخوردگی و یا مشکلات دیگر راه مطب دکتر و یا داروخانه را می گیریم و به سراغ مصرف آنتی بیوتیک می رویم. البته در برخی موارد که بیماری و عفونت بدن شدید است نیاز زیادی به مصرف آنتی بیوتیک ها آن هم تحت نظر پزشک وجود دارد؛ اما در مواردی که مربوط به سرماخوردگی و ناخوشی های روزمره است می توانید به درمان های طبیعی اعتماد کنید؛ چون مصرف آنتی بیوتیک ها عوارض زیادی دارند و در بسیاری از موارد کارایی لازم برای مقابله با ویروس ها را ندارند. در این مطلب شما را با چند آنتی بیوتیک طبیعی آشنا می کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

نوشته شده در شنبه بیست و ششم دی ۱۳۹۴ساعت 8:55 توسط |

در قرآن، هر جا سخن از شخصیت یا قومیتی رفته است، بدانید پای یک نکته اخلاقی در میان است. اگر از گذشتگان، سرگذشتی می آورد، صرفا برای تنبّه است و درس آموزی و نه تفنّن و بازی. با این نگاه اگر بروید سراغ قرآن، آن وقت دیگر در گیر و دار زندگی، گیر نمی کنید و در مشق های روزگار، بدون سرمشق نخواهید بود

قوم لوط

بزرگی می گفت: عالم، کتاب تکوین خداست و قرآن کتاب تدوین او. خِرد خُرد من از این جمله این را می فهمد که قرآن، آئینه تمام نمای حقایق هستی است. هر چه در عالم خلقت، رنگ وجود به خود بگیرد می شود "شیء". و قرآن، "تبیانا لکل شیء" است. این حرف البته نباید تو را به سوی این انگاره باطل بکشاند که تصور کنی قرآن یک کتاب صرفا علمی است! نه که نیست، هست اما آنقدر که اخلاقیات در قرآن موضوعیت دارند علوم ندارند.

ادامه مطلب

نوشته شده در شنبه بیست و ششم دی ۱۳۹۴ساعت 8:54 توسط |

نوشته شده در شنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۲ساعت 12:0 توسط |

هزار بار هم حاضرم برگردم به کودکی و باز بزرگ شوم
با اینکه سخت ترین کار دنیاست
فقط به عشقِ دستــــان مهربانِ پــــدر

نوشته شده در شنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۲ساعت 11:59 توسط |

 

قشنگ یعنی چه‌؟
قشنگ یعنی تعبیر عاشقانه‌ی اشکال
و عشق
تنها عشق
تورا به گرمی یک سیب می‌کند مانوس


سهراب سپهری

نوشته شده در شنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۲ساعت 11:58 توسط |

 

گاهی برای مادربزرگ لاک میزنم،مثل بچگی که او برایم لاک میزد ...
آن وقتها دست من میلرزید، حالا دست او ...
اما دستهای او هنوز هم زیباتر است ...

نوشته شده در شنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۲ساعت 11:58 توسط |